مربی بدنساز آلمانی استقلال - bia 2

bia 2

مربی بدنساز آلمانی استقلال

مربی بدنساز آلمانی استقلال: 
کار در ایران تجربه‌ی جدیدی است 
تیم خوبی را برای هواداران آماده می‌کنیم

راینر کرافت که با استقلال به توافق رسیده بود، با امضای قرارداد رسما به باشگاه استقلال پیوست. 


به گزارش ایسنا، کرافت مربی بدنساز آلمانی از روز شنبه رسما کار خود را در استقلال آغاز خواهد کرد. 


مربی بدنساز جدید استقلال در دومین روز حضورش در ایران طی گفت‌گویی خود را به علاقه مندان فوتبال در ایران بیشتر معرفی کرد. 


* چه زمانی و در کجا متولد شدید؟ 


متولد 30 جولای 1962 در شهر اشتوتگارت هستم. 


* به عنوان بدنساز استقلال قرارداد بسته اید، آخرین مدرک مربیگری تان چیست؟ 


علاوه بر مدرک مربیگری A فدراسیون فوتبال آلمان مدرک مربیگری حرفه ای (پرولایسنس) اتحادیه فوتبال اروپا را دارم. 


* در ایران به عنوان مربی بدنساز و سرمربی تیم اشتوتگارت کیکرز معرفی شده اید، از سوابق خود بیشتر بگویید؟ 


بله، در سه فصل گذشته همراه اشتوتگارت کیکرز بودم و به عنوان بدنساز و کمک مربی با این تیم همکاری داشتم و مدتی به عنوان سرمربی اشتوتگارت کیکرز فعالیت کردم که در نهایت تیم به رقابت های دسته سوم صعود کرد. اما مهمترین افتخار من نایب قهرمانی با تیم وی اف بی اشتوتگارت در جام یوفا بوده است. من از سال 97 تا 2001 به مدت 4 سال در تیم اشتوتگارت بدنساز بودم که در سه سال آن در جام برندگان جام یوفا شرکت کردیم. رانیک، فیلیکس ماگات و یوآخیم لو سرمربی اشتوتگارت در آن سالها بودند که به همراه آقای لوو در سال 1998 به فینال جام یوفا رسیدیم هرچند که در آن بازی با یک گل مغلوب چلسی شدیم و جام قهرمانی را واگذار کردیم. پس از آن هم به طور متناوب با تیم های مختلف آلمانی همکاری داشتم، نهایتاً دو ماه پیش در یک دوره هشت هفته ای بدنسازی فدراسیون فوتبال آلمان بودم که این آخرین فعالیت من پیش از عزیمت به تهران بود. 


* چه شد به ایران آمدید؟ 

به خاطر روته مولر، سالهاست که او را می شناسم، مربی خوب و آدم بزرگی است. حضور در ایران را به من پیشنهاد کرد و من هم باتوجه به اینکه قراردادم تمام شده بود فرصتی برای کسب یک تجربه جدید پیدا کردم. 


* با چه هدفی استقلال را انتخاب کردید؟ 

دوست دارم کار کنم و این یک فرصت مناسب برای من بود و البته موفقیت با استقلال آرزوی من است. از طرفی حضور درایران فرصتی برای آشنایی با یک فرهنگ جدید و مردم کشور ایران است. به خصوص برای من که از یک کشور در غرب اروپا می‌آیم، تفاوت فرهنگی میان مردم دو کشور تجربه جدید و جالبی برایم خواهد بود. 


* تا به حال در آسیا بوده اید؟ 

در تعطیلات به همراه فرزندانم تا ترکیه آمده بودم اما تا به حال به کشور دیگری در شرق سفر نداشتم و این اولین حضورم در ایران است. 


* چقدر از استقلال شناخت داشتید؟ 

در اینترنت خواندم که استقلال قهرمان ایران است و این را می دانم که دو بار قهرمانی آسیا را در گذشته به دست آورده است. می دانم که تیم بسیار محبوبی دارید و این نکته جالب توجهی است. 


* برای هواداران استقلال چه صحبتی دارید؟ 

برایشان بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم بتوانم برای تیم شان مفید باشم و چه بسا به قهرمانی هم برسیم. ما در سه رقابت مختلف حضور خواهیم داشت و تمام تلاشم این است که با کمک دیگر مربیان تیم خوبی را برای هواداران آماده کنیم، از آنها هم می خواهم در تمام بازی ها همراه استقلال باشند و تیم را حمایت کنند.

تاریخ ارسال: 1388,04,05 ساعت 16:46 | نویسنده: مهران | چاپ مطلب 0 نظر